صفحه‌اصلي | سامانه‌پيام‌كوتاه‌ | راهنما خرید | درباره ما | تماس باما |


IRistgah.com
بارداری
IRistgah.com
کودک
IRistgah.com
سایتها
IRistgah.com
موبایل
IRistgah.com
لوازم
IRistgah.com
املاک
IRistgah.com
اتومبیل
IRistgah.com
خدمات
IRistgah.com
صنعت
IRistgah.com
آموزش
IRistgah.com
کامپیوتر
مجوزسايت

سامانه تبليغاتي آناز در سایت ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز به ثبت رسيده است .

منو
آگهی های ویژه

 

 
پيوندها

به پرداخت
Alexa Certified Traffic Ranking for anaz.ir

 
تبادل لينك

تبادل لینک اتوماتیک آناز
ايميل بانك آناز

 

آمارسايت
تبلیغ بازديد تاريخ
۱ ۸۵۲۴ ۱۱/۲
۰ ۸۹۸۵ ۱۱/۱
۰ ۹۰۲۸ ۱۰/۳۰
۰ ۶۱۹۱ ۱۰/۲۹
۰ ۸۴۲۰ ۱۰/۲۸
۰ ۷۲۱۸ ۱۰/۲۷
۰ ۶۹۵۶ ۱۰/۲۶
 
سایتها ::داستانهای قرآنی

داستان حضرت مریم (سلام الله علیه)

stars
حضرت مریم (سلام الله علیه)
حنه و اشیاع دو خواهر بودند ، که اولی به همسری عمران که از شخصیت‌های برجسته بنی‌اسرائیل بود درآمد و دومی را زکریا پیامبر خدا به همسری انتخاب کرد .
همسر عمران (حنه) سال‌ها گذشت که فرزندی از او متولد نشد ، روزی زیر درختی نشسته بود، پرنده‌ای را دید که به جوجه‌های خود غذا می‌دهد ، مشاهده این محبت مادرانه ، آتش عشق فرزند را در دل او شعله‌ور ساخت و از صمیم دل، از درگاه خدا تقاضای فرزندی کرد و چیزی نگذشت که این دعای خالصانه به هدف اجابت رسید و باردار شد.
خداوند به همسرش عمران وحی فرستاده بود که پسری پر برکت که می‌تواند بیماران غیر قابل علاج را درمان کند ، و مردگان را به فرمان خدا حیات بخشد به او خواهد داد که به عنوان پیامبر به سوی بنی‌اسرائیل فرستاده شود، او این جریان را با همسر خود حنه در میان گذاشت، لذا هنگامی که او باردار شد، تصور می‌کرد ، فرزند مزبور همان است که در رحم دارد، بیخبر از این که کسی که در رحم اوست مادر آن فرزند می‌باشد و به همین دلیل ، نذر کرد که پسر را خدمتگزار خانه خدا بیت‌المقدس نماید.
به این خدمتکاران محرر گفته می‌شود. واژه محرر از ماده تحریر گرفته شده که به معنی آزاد ساختن است و در اصطلاح آن زمان، به فرزندانی گفته می‌شد که برای خدمت در معبد تعیین می‌شدند تا نظافت و خدمات معبد را بعهده گیرند ، و به هنگام فراغت مشغول نیایش و عبادت پروردگار شوند، و به این جهت آنها را محرر می‌گفتند که از هرگونه خدمت به پدر و مادر آزاد بودند و این را افتخاری برای خود می‌دانستند.
بعضی گفته‌اند که کودکان از موقعی که توانایی بر این خدمت داشتند تا سن بلوغ، این وظایف را زیر نظر پدران و مادران انجام می‌دادند و پس از رسیدن به مرحله بلوغ، تعیین سرنوشتشتان به دست خودشان بود، اگر می‌خواستند به کار خود در معبد پایان داده و بیرون می‌رفتند و اگر هم تمایل داشتند بهمان وضع ادامه می‌دادند.
پروردگارا فرزندم دختر است!
مادر مریم به هنگام تولد فرزندش مشاهده کرد که فرزند او دختر است، در این موقع نگران شد که با این وضع چه کند؟ زیرا خدمتکاران بیت المقدس، از میان پسران انتخاب می‌شدند و سابقه نداشت دختری به این عنوان انتخاب گردد.
خداوندا، من این فرزند را دختر آوردم و تو می‌دانی که دختر و پسر برای هدفی که من نذر کرده‌ام همانند نیستند، دختر نمی‌تواند، آن وظایف را چنانکه پسر انجام می‌دهد انجام دهد.
اما قرآن می‌گوید : "خداوند به خوبی مریم را پذیرفت و او را همچون گیاه ارزنده و نیکوئی پرورش داد." (آل عمرن/ آیه37)
مادر مریم، باور نمی‌کرد که دختری به عنوان خدمتگزار خانه خدا، بیت‌المقدس پذیرفته شود، و لذا آرزو داشت، فرزندی که در رحم دارد پسر باشد، زیرا سابقه نداشت که دختری برای این کار انتخاب گردد، اما خداوند این دختر پاک را (برای نخستین بار) برای این خدمت روحانی و معنوی پذیرفت.
بعضی از مفسران گفته‌اند : نشانه‌ی پذیرش او این بود که هیچگاه مریم، در دوران خدمتگزاری بیت‌المقدس، عادت ماهیانه نمی‌دید تا مجبور نگردد از این مرکز روحانی دور شود و ممکن است قبولی این نذر و پذیرش مریم بصورت الهام به مادرش اعلام شده باشد.
قرآن می‌گوید: خداوند زکریا را بعنوان کفالت مریم انتخاب کرد، زیرا چنان که در تاریخ آمده است پدر مریم عمران قبل از تولد او چشم از جهان فرو بست.
نامگذاری مریم به این نام، بوسیله مادرش به هنگام وضع حمل انجام شد، و باید توجه داشت که مریم در لغت آنها به معنی زن عبادت کاربوده است، و این نهایت عشق وعلاقه این مادر پاک را برای وقف کردن فرزندش در مسیر بندگی خدا، نشان می‌دهد، و لذا به دنبال این نامگذاری، از خدا خواست که این نوزاد و فرزندانی را که در آینده از او بوجود می‌آیند ، از وسوسه‌های شیطانی برکنار و در پناه لطف خود قرار دهد.
قرعه برای نگهداری مریم
مادر مریم پس از وضع حمل، نوزاد خود را در پارچه‌ای پیچید، و به معبد آورد و به دانشمندان و بزرگان بنی‌اسرائیل خطاب کرد که این نوزاد برای خدمت خانه خدا نذر شده است، سرپرستی او را بعهده بگیرید، از آنجا که مریم از خانواده‌ای بزرگ (خانواده عمران) بود دانشمندان و عابدان بنی‌اسرائیل برای سر پرستی او بر یکدیگر سبقت می‌جستند، و لذا تصمیم بر قرعه گرفتند، به کنار نهری آمدند و قلم‌ها و چوب‌هائی که به وسیله آن قرعه می‌زدند حاضر کردند، و نام هر یک بریکی از قلم‌ها نوشته شد، هر قلمی در آب فرو می‌رفت برنده قرعه نبود، تنها قلمی که بر روی آب می ماند برنده قرعه محسوب می‌شد، قلمی که بر آن نام زکریا بود در اعماق آب فرو رفت و سپس روی آب آمد و سرپرستی زکریا نسبت به مریم مسلم شد، و در واقع از همه سزاوارتر بود زیرا هم پیامبر خدا بود و هم همسر خاله مریم.
قرآن با اشاره به این داستان می گوید:" در آن هنگام که آنها قلم‌های خود را برای تعیین سرپرستی مریم در آب می افکندند حاضر نبودی و همچنین به هنگام کشمکش و گفتگوی آنها بر سر کفالت مریم حضور نداشتی و اینها فقط از طریق وحی بر تو نازل شده است" .(آل عمران /آیه44)
سرپرستی مریم با زکریا
مریم، تحت سرپرستی زکریا بزرگ شد و آنچنان غرق عبادت و بندگی خدا بود که بگفته ابن عباس، هنگامی که نه ساله شد، روزها را روزه می‌گرفت و شب‌ها را به عبادت می‌پرداخت و آنچنان در پرهیزکاری و معرفت و شناسائی پروردگار پیش می‌رفت که از حبار و دانشمندان پارسای آن زمان نیز پیشی گرفت و هنگامی که زکریا در کنار محراب او قرار می‌گرفت و برای دیدار او می آمد، غذاهای مخصوصی کنار محراب او مشاهده می‌کرد که از آن به تعجب می‌افتاد، روزی از او پرسید :"این غذا را از کجا آوردی" مریم در جواب گفت:" این از طرف خداست و اوست که هر کس را بخواهد بی‌حساب روزی می‌دهد " .(آل عمران /آیه37)
اما این غذا چه نوع غذایی بوده و از کجا برای مریم آمده، در قرآن شرح داده نشده ولی از روایات متعددی استفاده می‌شود که آن یک نوع میوه بهشتی بوده که در غیر فصل، در کنار محراب مریم به فرمان پروردگار، حاضر می‌شده است و این موضوع جای تعجب نیست که خدا از بنده پرهیزگارش این چنین پذیرائی کند!
از جمله از امام باقر (علیه السلام )نقل شده که :" روزی پیامبر (صلی الله علیه و آله) به خانه فاطمه زهرا(سلام الله علیه) آمد، در حالی که چند روز در خانه او غذای قابل توجهی دیده نمی‌شد، ناگاه غذای فراوان مخصوصی نزد او مشاهده کرد و از او پرسید این غذا از کجاست ؟ فاطمه (سلام الله علیه) عرض کرد: از نزد خداست، زیرا هر کس را بخواهد بدون حساب روزی می‌بخشد ، پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمود: این جریان همانند جریان زکریا است که در محراب مریم آمد و غذای مخصوصی در آنجا دید و از او پرسید ای مریم، این غذا از کجا است، او گفت : از ناحیه خداست"
سخن گفتن فرشتگان با مریم
یکی از ویژگی‌های این بانوی بزرگ این بود که فرشتگان با مریم سخن می‌گفتند و این حاکی از بلندی مقام مریم است.
" فرشتگان به او بشارت دادند که ای مریم! خدا تو را برگزیده و پاک ساخته و بر تمام زنان جهان، برتری داده است".(آل عمران /آیه 42)
یعنی بر اثر تقوی و پرهیز گاری و ایما ن و عبادت از برگزیدگان خدا و پاکان شد، او برگزیده شد که پیغمبری همچون عیسی از وی بوجود آید.
جمله اول تنها اشاره به صفات عالی انسانی مریم می‌کند، و به عنوان انسان برگزیده از او نام می‌برد، و در جمله دوم اشاره به برتری او بر همه زنان معاصر زمان خود می‌کند.این سخن قرآن گواه بر این است که مریم بزرگترین شخصیت زن در جهان خود بوده است.
سر آغاز تولد مسیح (علیه السلام)
قرآن داستان ولادت عیسی مسیح (علیه السلام) از مریم را اینچنین آغاز می کند:" در کتاب آسمانی قرآن از مریم سخن بگو آنگاه که از خانواده خود، جدا شده و در یک منطقه شرقی قرار گرفت".(مریم/آیه 16)
مریم می‌خواست مکانی خالی و فارغ از هرگونه دغدغه پیدا کند که به راز و نیاز با خدای خود بپردازد و چیزی او را از یاد محبوب غافل نکند و به همین جهت طرف شرق بیت‌المقدس (آن معبد بزرگ) را که شاید محلی آرامتر و یا از نظر تابش آفتاب پاکتر و مناسب‌تر بود برگزید. در این،هنگام مریم" حجابی میان خود و دیگران افکند" (مریم /آیه 17) تا خلوتگاه او از هر نظر کامل شود.
به هر حال" در این هنگام ما روح خود (یکی از فرشتگان بزرگ)را به سوی او فرستادیم و او در شکل انسان کامل بی‌عیب و نقص و خوش قیافه‌ای بر مریم ظاهر شد." (مریم/آیه 17)
پیداست که در این موقع چه حالتی به مریم دست می دهد، مریمی که همواره پاکدامن زیسته، در دامان پاکان پرورش یافته، و در میان جمعیت مردم ضرب‌المثل عفت و تقواست، از دیدن چنین منظره‌ای که مرد زیبائی به خلوتگاه او راه یافته چه ترس و وحشتی به او دست می دهد؟ لذا بلافاصله " صدا زد: من به خدای رحمان از تو پناه می برم اگر پرهیزکار هستی" .(مریم/آیه18) و این نخستین لرزه‌ای بود که سراسر وجود مریم را فرا گرفت.
بردن نام خدای رحمان، و توصیف او به رحمت عامه‌اش از یکسو، و تشویق او به تقوی و پرهیزکاری از سوی دیگر، همه بر آن بود که اگر آن شخص ناشناس قصد سوئی دارد او را کنترل کند، و از همه بالاتر پناه بردن به خدا، خدائی که در سخت‌ترین حالات تکیه گاه انسان است و هیچ قدرتی در مقابل قدرت او عرض اندام نمی‌کند مشکلات را حل خواهد کرد.
مریم با گفتن این سخن در انتظار عکس‌العمل آن مرد ناشناس بود، انتظاری آمیخته با وحشت و نگرانی بسیار، اما این حالت دیری نپائید ناشناس زبان به سخن گشود و مأموریت و رسالت عظیم خویش را چنین بیان کرد و" گفت من فرستاده پروردگار توأم" (مریم/آیه19 )
این جمله همچون آبی که بر آتش بریزد، به قلب پاک مریم آرامش بخشید . ولی این آرامش نیز چندان طولانی نشد، چرا که بلافاصله افزود " من آمده‌ام تا پسر پاکیزه‌ای از نظر خلق و خوی و جسم وجان به تو بخشم " .(مریم/آیه19)
از شنیدن این سخن لرزش شدیدی وجود مریم را فرا گرفت و بار دیگر او در نگرانی عمیقی فرو رفت و" گفت: چگونه ممکن است من صاحب پسری شوم در حالی که تا کنون انسانی با من تماس نداشته و هرگز زن آلوده‌ای نبوده‌ام" ؟!(مریم/آیه20)
او در این حال تنها به اسبأب عادی می‌اندیشید و فکر می‌ کرد برای اینکه زنی صاحب فرزند شود دو راه بیشتر ندارد، یا ازدواج و انتخاب همسر و یا آلودگی و انحراف، من که خود را بهتر از هرکس می‌شناسم نه تا کنون همسری انتخاب کرده‌ام و نه هرگز زن منحرفی بوده‌ام ، تاکنون هرگز شنیده نشده است کسی بدون این دو صاحب فرزندی شود!
اما به زودی طوفان این نگرانی مجدد با شنیدن سخن دیگری از پیک پروردگار فرو نشست او با صراحت به مریم" گفت: مطلب همین است پروردگارت فرموده : این کار بر من سهل و آسان است" .(مریم/آیه21)
تو که خوب از قدرت من آگاهی، تو که میوه‌های بهشتی را در فصلی که در دنیا شبیه آن وجود نداشت در کنار محراب عبادت خویش دیده‌ای، تو که آوای فرشتگان را که شهادت به پاکیت می‌دادند شنیده‌ای، تو که می‌دانی جدت آدم از خاک آفریده شد، این چه تعجب است که از این خبر داری؟!
سپس افزود:" ما می خواهیم او را آیه و اعجازی برای مردم قرار دهیم و ما می‌خواهیم او را رحمتی از سوی خود برای بندگان بنمائیم". و به هر حال " این امری است پایان یافته" (مریم/آیه 21) و جای گفتگو ندارد.
منظور از روح خدا چیست؟
تقریباً همه مفسران معروف، روح را در اینجا به جبرئیل فرشته بزرگ خدا تفسیر کرده‌اند و تعبیر روح از او به خاطر آن است که هم روحانی است و هم وجودی است حیاتبخش، چرا که حامل رسالت الهی به پیامبرن است که احیا کننده همه انسان‌های لایق می‌باشد و اضافه روح در اینجا به خدا دلیل بر عظمت و شرافت این روح است، که یکی از اقسام اضافه، اضافه تشریفیه است.
مریم در کشاکش سخت ترین طوفان‌های زندگی
" سر انجام مریم باردار شد" ( مریم/آیه22) و آن فرزند موعود در رحم او جای گرفت. در اینکه چگونه این فرزند بوجود آمد آیا جبرئیل در پیراهن او دمید یا در دهان او، در قرآن سخنی از آن به میان نیامده است چرا که نیازی به آن نبوده ، هرچند کلمات مفسرین در این رابطه مختلف است. به هر حال " این امر سبب شد که او از بیت‌المقدس به مکان دور دستی برود" .(مریم/آیه 22)
او در این حالت در میان یک بیم و امید، یک حالت نگرانی توأم با سرور به سر می‌برد، گاهی به این می‌اندیشید که این حمل سرانجام فاش خواهد شد، گیرم چند روز یا چند ماهی از آنها که مرا می‌شناسند دور بمانم و در این نقطه به صورت ناشناس زندگی کنم آخر چه خواهد شد!؟
چه کسی از من قبول می کند زنی بدون داشتن همسر باردار شود مگر اینکه آلوده دامان باشد، من با این اتهام چه کنم ؟ و راستی برای دختری که سال‌ها سنبل پاکی و عفت و تقوی و پرهیزکاری ، و نمونه‌ای در عبادت و بندگی خدا بوده، زاهدان وعابدان بنی‌اسرائیل به کفالت او از طفولیت افتخار می‌کردند و زیر نظر پیامبر بزرگی پرورش یافته، و خلاصه سجایای اخلاقی و آوازه قداست او همه جا پیچیده است، بسیار دردناک است که یک روز احساس کند همه این سرمایه معنویش به خطر افتاده است، و در گرداب اتهامی قرار گرفته که بدترین اتهامات محسوب می‌شود، و این سومین لرزه‌ای بود که بر پیکر او افتاد.
اما از سوی دیگر، احساس می کرد که این فرزند، پیامبر موعود الهی است یک تحفه بزرگ آسمانی می‌باشد خداوندی که مرا به چنین فرزندی بشارت داده و با چنین کیفیت معجزه آسایی آفریده چگونه تنهایم خواهد گذاشت ؟ آیا ممکن است در برابر چنین اتهامی از من دفاع نکند؟ من که لطف او را همیشه آزموده‌ام و دست رحمتش بر سر خود دیده ام.
در اینکه دوران حمل مریم چه اندازه بود،گفتگو است هر چند در قرآن به صورت سر بسته بیان شده است،
بعضی آن را یک ساعت و بعضی نه ساعت و بعضی شش ماه و بعضی هشت ماه و بعضی نه ماه مانند سایر زنان دانسته‌اند، ولی این موضوع تأثیر چندانی در هدف این داستان ندارد و روایات در این زمینه نیز مختلف است.
در اینکه این مکان (دور دست)کجا بوده بسیاری معتقدند شهر«ناصره»بوده است و شاید در آن شهر نیز پیوسته در آن خانه می ماند و کمتر قدم بیرون می گذاشت.
هر چه بود دوران حمل پایان گرفت، ولحظات طوفانی زندگی مریم شروع شد، درد سخت زائیدن به او دست داد آنچنان که او را از آبادی به بیابان کشاند بیابانی خالی از انسان ها، خشک و بی آب و پناه !
گرچه در این حالت زنان به آشنایان و دوستان خود پناه می برند تا برای تولد فرزند به آنها کمک کنند، ولی چون وضع مریم یک وضع استثنائی بود و هرگز نمی خواست کسی وضع حمل او را ببیند، با آغز درد زائیدن، راه بیابان را در پیش گرفت.
قرآن در این زمینه می گوید:" درد وضع حمل، او را به کنار تنه درخت خرمائی کشاند" (مریم/23)این تعبیرتنه درخت نشان می دهد که تنها بدنه‌ای از آن درخت باقی مانده بود یعنی درخت خشکیده بود.
ای کاش پیش از این مرده بودم
طوفانی از غم واندوه، سراسر وجود پاک مریم را فراگرفت احساس کرد لحظه‌ای را که از آن می ترسید فرا رسیده است، لحظه‌ای که هر چه پنهان است در آن آشکار می شود و رگبار تیرهای تهمت مردم بی ایمان متوجه او خواهد شد .
به قدری این طوفان سخت بود و این بار بر دوشش سنگینی می کرد که بی اختیار" گفت:ای کاش پیش از این مرده بودم و به کلی فراموش می شدم" !
بدیهی است که تنها ترس تهمت‌های آینده نبود که قلب مریم را می فشرد، هر چند مشغله فکری مریم بیش از همه همین موضوع بود، ولی مشکلات و مصائب دیگر مانند وضع حمل بدون قابله و دوست ویاور، در بیابانی تنهای تنها، نبودن محلی برای استراحت، آبی برای نوشیدن و غذا برای خوردن، وسیله‌ای برای نگهداری موجود جدید، اینها اموری بود که سخت او را تکان می داد.
و آنها که می گویند چگونه با ایمان و دارای شناخت توحیدی که آن همه لطف و احسان الهی را دیده بود چنین جمله ای را بر زبان راند که«ای کاش مرده بودم و فراموش شده بودم»هرگز ترسیمی از حال مریم در آن ساعت در ذهن خود نکرده‌اند، و اگر خود به جزء کوچکی از این مشکلات گرفتار شوند چنان دستپاچه می شوند که خود را نیز فراموش خواهند کرد.
اما این حالت زیاد به طول نیانجامید و همان نقطه روشن امید که همواره در اعماق قلبش وجود داشت درخشیدن گرفت،" ناگهان صدائی به گوشش رسید که از طرف پائین پا بلند است و آشکار می گوید غمگین مباش درست بنگر پروردگارت از زیر پای تو چشمه آب گوارائی را جاری ساخته است".(مریم/24 آیه)
و نظری به بالای سرت بیفکن بنگر چگونه ساقه خشکیده به درخت نخل باروری تبدیل شده که میوه ها، شاخه هایش را زینت بخشیداه اند " تکانی به این درخت نخل بده تا رطب تازه بر تو فرو ریزد از این غذای لذیذ و نیرو بخش بخور، و از آن آب گوارا بنوش. و چشمت را به این مولود جدید روشن دار . واگر از آینده نگرانی، آسوده خاطر باش، هرگاه کسی از انسانها را دیدی و از تو در این زمینه توضیح خواست با اشاره بگو من برای خدای رحمان روزه گرفته ام روزه سکوت و به همین دلیل امروز با احدی سخن نمی گویم" (مریم/آیه26-25)
خلاصه نیازی به این نیست که تو از خود دفاع کنی، آنکس که این مولود را به تو داده وظیفه دفاع را هم نیز به خود او سپرده است. بنابراین از هر نظر آسوده خاطر باش و غم و اندوه به خاطرت راه نیابد. این حوادث پی در پی که همچون جرقه های روشنی در یک فضای فوق‌العاده تاریک و ظلمانی درخشیدن گرفت ، سراسر قلب او را روشن کرد و حالت آرامش گوارائی به او دست داد .
مسیح در گاهواره سخن می گوید
" سرانجام مریم در حالی که کودکش را در آغوش داشت از بیابان به آبادی باز گشت و به سراغ بستگان و اقوام خود آمد" (مریم/آیه27 )
هنگامی که آنها کودکی نوزاد را در آغوش او دیدند، دهانشان از تعجب باز ماند،آنها که سابقه پاکدامنی مریم را داشتند و آوازه تقوی و کرامت او را شنیده بودند سخت نگران شدند، تا آنجا که بعضی به شک و تردید افتادند و بعضی دیگر که در قضاوت و داوری عجول بودند زبان به ملامت و سرزنش او گشودند و گفتند: حیف از آن سابقه درخشان، با این آلودگی !و صد حیف از آن دودمان پاکی که این گونه بدنام شد." گفتند:ای مریم! تو مسلماً کار بسیار عجیب و بدی انجام داده ای" ! (مریم/آیه27 )
بعضی به او رو کردند وگفتند:" ای خواهر هارون! پدر تو آدم بدی نبود، مادرت نیز هرگز آلودگی نداشت" (مریم/آیه28)
با وجود چنین پدر و مادر پاکی این چه وضعی است که در تو می بینیم ؟چه بدی در طریق پدر و روش مادر دیدی که از آن روی برگردانی؟!
در این هنگام ، مریم به فرمان خدا سکوت کرد، تنها کاری که انجام داد این بود که اشاره به نوزادش عیسی کرد . اما این کار بیشتر تعجب آنها را برانگیخت و شاید جمعی آن را حمل بر سخریه کردند و خشمناک شده و گفتند: مریم با چنین کاری که انجام داده‌ای قوم خود را نیز مسخره می کنی.
به هر حال" به او گفتند ما چگونه با کودکی که در گاهواره است سخن بگوییم؟" (مریم /آیه 29)
به هر حال، جمعیت از شنیدن این گفتار مریم نگران و حتی شاید عصبانی شدند آنچنان که طبق بعضی از روایات به یکدیگر گفتند: مسخره و استهزاء او از انحرافش از جاده عفت، بر ما سخت‌تر و سنگین‌تر است.
ولی این حالت چندان به طول نیانجامید چرا که آن کودک نوزاد سخن گشود و" گفت: من بنده خدایم .او کتاب آسمانی به من مرحمت کرده و مرا پیامبر قرار داده است .و خداوند مرا موجودی پر برکت برای بندگان در هر جا باشم قرار داده است و مرا تا زمانی که زنده ام به نماز و زکات توصیه کرده است و مرا نسبت به مادرم نیکوکار قرار داده و جبار و شقی قرار نداده است." (مریم/ آیه32-30)
و سرانجام این نوزاد (حضرت مسیح)می گوید:" سلام و درود خدا بر من باد آن روز که متولد شدم، و آن روز که میمیرم، و آن روز که زنده و برانگیخته می‌شوم." (مریم/آیه33)
این سه روز در زندگی انسان ، سه روز سرنوشت ساز و خطرناک است که سلامت در آنها جز به لطف خدا میسر نمی شود و لذا هم در مورد یحیی(علیه السلام) این جمله آمده، و هم در مورد حضرت مسیح(علیه السلام) با این تفاوت که درمورد اول خداوند این سخن را می گوید و در مورد دوم مسیح این تقاضا را دارد.


ارسال آگهی: ۲۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۵ و ۳۲ دقیقه
0
تلفن :


مشخصات آگهیایمیل:
نام:0
تلفن:
انقضا:۳۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴ و ۳۲ دقیقه
منطقه: تهران

بازدید:

3421 بار
بازدید از کلیه آگهی های 0

ارسال آگهی برای دوستان

عنوان ایمیل:
ایمیل:
جهت اطمینان؛ آدرس ip شما نیز، ارسال می‌شود.


تازه‌های سایتها (بخش رایگان)
۱۳۹۵/۳/۱۷ آموزش تخصصی تلگرام
کی از ویژگی های مخفی در نسخه دسکتاپ تلگرام امکان سویچ کردن به مد موبایلی آن است برای این کار شما بایدگوشه پنجره...
azadh ,

۱۳۹۵/۵/۲۱ راهنما سفر- جاذبه های گردشگری و توریستی- طبیعت گرد
راهنما سفر- جاذبه های گردشگری و توریستی- طبیعت گردی وب سایت راهنما سفر مرجع اطلاعات سفر و گردشگری می باشد م...
89484644
طراحي سايت تك سيستم , تهران

۱۳۹۳/۱۰/۲۱ بانک اطلاعات ساختمانهای درحال ساخت
iranbis ارائه کننده اطلاعات پروژه های درحال ساخت به همراه پنل پیگیری با هشدار خودکار ، پنل ارسال پیامک تبلیغاتی و ...
02126760633
سامانه اطلاعات ساختمان ایران , تهران

۱۳۹۵/۳/۱۹ نرم افزار ایجاد بک لینک برای وبلاگ
با کمک این نرم افزار قادر خواهید بود به آسانی برای سایت و یا وبلاگ خود بک لینک درست کنید امار بازدید سایت و یا...
سامانه تبليغاتي آناز ,

۱۳۹۵/۳/۱۹ كد تبادل لينك وبلاگ بلاگفا و ساير سيستمها
همان طور که اطلاع دارید در بلاگفا امكان تبادل لينك اتوماتيك وجود ندارد با استفاده از اين كد ، می توانید اين ام...
سامانه تبليغاتي آناز ,

۱۳۹۴/۱/۲۱ فروشگاه اینترنتی به بها
فروشگاه اینترنتی به بها، با هدف ساده سازی خرید اینترنتی و پیشگامی در روند مشتری مداری اینترنتی ایجاد گردیده ا...
021-44450750
فروشگاه اینترنتی به بها , تهران

۱۳۹۳/۸/۱۶ زندگينامه 14معصوم ، احاديث ، 14ستاره 14معصوم
وبسايت 14 ستاره ؛ 14معصوم زندگينامه 14 امام معصوم روايات و احاديث 14 معصوم دعاهاي ماه رمضان درس هايي از نهج الب...
سايت 14 معصوم , تهران

۱۳۹۳/۷/۱۹ دریافت بکلینک های عالی و ترافیک بالا مادام العمر
در اینجان سايتي خارجي به شما معرفي می شود که اگر در آن فعاليت مستمر داشته باشيد ، تا عمر داريد براتون افزايش ب...
0 ,

۱۳۹۳/۷/۱۰ خودرو کیا کادنزا kia
نام خودرو کیا کادنزا -------------------- مدل(طراحی) 2014 -------------------- تعداد سیلندر 6 -------------------- تعداد سوپاپ 24 -----------------...
0 ,

۱۳۹۳/۷/۱۰ خودرو ریو سدان kia (جدید )
ریو جدید در دو نسخه سدان و هاچ بک -------------------- مجهز به انجین 1.4 لیتری -------------------- قدرت 107 اسب و گشتاور 135 نیوتن...
0 ,

ليست صفحات :  ۱ .::. ۲ 
 
آگهی های ویژه ی داستانهای قرآنی
stars نقش تشخیصی برای سونوگرافی 3D / 4D در اسکن لگن وجود دارد، اگر چه سونوگرافی 2D ************************** برای مشاهده متن به س...
0 ,

stars پاسارگاد تاباك و كافه آرتين رستينگ و برندينگ دانه قهوه قهوه - قهوه سبز - قهوه نسپرسو - قهوه سورن - قهوه آرتین - ...
02144087190
پاسارگاد تاباک , تهران

stars شرکت تجهیزات بازی و مبلمان شهری آریا آکام طی سال جاری اقدام به تاسیس کارخانه تولید چراغ های روشنایی پارکی و خی...
02176238331
شرکت تجهیزات بازی آریا آکام , تهران

stars در سونوگرافی ان تی یک از پارامترهای اندازه گیری مایع شفاف پشت گردن می باشد.************************** برای مشاهده متن در س...
0 ,

stars برای نصب تخصصی انواع لوازم جانبی c30 ولکس شامل انواع سنسور دنده عقب c30 یا سنسور پارک c30 برای پارک سریع و اسان کا...
02166556600 09126946483
تیونینگ خودرو پارس آپشن , تهران

stars خودرو هیوندای آوانته اتوماتیک --------------------- مدل(طراحی) 2004 --------------------- تعداد سیلندر 4 --------------------- تعداد سوپاپ ...
0 ,

stars دپارتمان اقتصاد مهندسي مرکز آموزش های تخصصی کاربردی صنعتی شریف (SCTAE) همیار اشتغال و ارتقاء مهندسین دوره ...
021-66025820
sctae , تهران

stars *با حداقل قيمت بهترين کيفيت را داشته باشيد* طراحي ، مشاوره و بازديد سيستمهاي حفاظتي و امنيتي نصب و راه اندازي...
77489280
بهاره بختیاری , تهران

stars www.itresearches.ir دستیابی به نرم افزارهای کارا و با کیفیت مناسب و پاسخگوی همه نیازهای موجود، برخلاف ظاهر ساده آن، ک...
02128429090
مهسا قاسمی , تهران

stars در منزل نشسته و درآمد داشته باشید! فعالیت در این زمینه : -نیاز به هزینه ندارد -نیاز به جا ندارد -نیاز به زمان خا...
سامانه تبليغاتي آناز ,آگهی های ویژه ی سایتها
۱۳۹۴/۲/۱۶
stars وقتی بحث کسب درآمد از اینترنت می رسد، شما ۳ گزینه برای انتخاب دارید. راه اول: کلا فکر کسب و کار اینترنتی را از ف...
سامانه تبليغاتي آناز ,

۱۳۹۵/۳/۱۷
stars در کل ارسال عکس از محیط شخصی گوشی تان به محیط تلگرام، خوب نیست . چرا که سیاست حریم خصوصی تلگرام بدین گونه است ک...
azadh ,

۱۳۹۴/۹/۱۷
stars برای رسیدن به افزایش فروش تکنیک ها و راه های متنوع و زیادی در دنیا معرفی شده است. در این باکس سعی شده است تمامی ...
سامانه تبليغاتي آناز ,

۱۳۹۵/۱۱/۸
stars خرید و فروش موبایل و تبلت در سایت تخصصی آگهی http://www.90ta.ir
09358808111
املاک یکی , تهران

۱۳۹۴/۹/۲۵
stars راز افزایش لذت رازی که رابطه جنسی بین زوجین را عالی می‌کند وشور و شهوت جنسی را زنده نگه می‌دارد، در مفهوم دو ...
س م ,

۱۳۹۵/۳/۱۷
stars کانال در تلگرام، ابزار جدیدی است که به کمکش می توانید پیام های خود را به گوش میلیون ها مخاطب برسانید. این قابلی...
azadh ,

۱۳۹۱/۴/۱۹
stars با بازدید از فروشگاه دی تو دی DAY TO DAY همیشه به روز باشید برای ورود به سایت زیر مراجعه نمایید . http://daytodaycenter.shoplo...
http://daytodaycenter.shoploger.com
فروشگاههای اینترنتی , دبی

۱۳۹۵/۳/۱۷
stars یکی از قابلیت‌هایی که اپلیکیشن تلگرام خیلی روی آن مانور می‌دهد و آن را برتر از سایر اپلیکیشن‌های پیام رسان م...
azadh ,

۱۳۹۵/۳/۱۷
stars کاربران زیادی علاقمند به ساخت ربات برای تلگرام هستند و دوست دارند یک ربات با امکانات خوب بسازند. اما متاسفان...
azadh ,

۱۳۹۳/۸/۱۴
stars دانلود فیلترشکن قوی و پرسرعت 2014 قصد داریم چند تا فیلتر شکن (Filter Breaker) به شما معرفی کنیم . این فیلتر شکن ها 100% کا...
0 ,

آناز را حمايت نموده و كليك نماييد:

درج آگهي در سايت «آنــاز» رايگان است  و طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان

مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است..

با توجه به تعداد زياد آگهي در « سايت آنــاز» لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي مبذول داريد .

« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند

و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

جهت شروع درج آگهي، ابتدا روي لينك ثبت نام كليك كنيد و پس از پركردن فرم ثبت نام آگهي خود را ثبت كنيد.
راهنما خرید | نقشه سايتRSS | ورود | تعرفه درج آگهي | ثبت‌نام | راهنمایی و مراحل درج آگهی | قوانين درج آگهي | تماس باما | جستجو |