صفحه‌اصلي | سامانه‌پيام‌كوتاه‌ | راهنما خرید | درباره ما | تماس باما |


IRistgah.com
بارداری
IRistgah.com
کودک
IRistgah.com
سایتها
IRistgah.com
موبایل
IRistgah.com
لوازم
IRistgah.com
املاک
IRistgah.com
اتومبیل
IRistgah.com
خدمات
IRistgah.com
صنعت
IRistgah.com
آموزش
IRistgah.com
کامپیوتر
مجوزسايت

سامانه تبليغاتي آناز در سایت ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز به ثبت رسيده است .

منو
آگهی های ویژه

 

 
پيوندها

به پرداخت
Alexa Certified Traffic Ranking for anaz.ir

 
تبادل لينك

تبادل لینک اتوماتیک آناز
ايميل بانك آناز

 

آمارسايت
تبلیغ بازديد تاريخ
۱ ۷۹۹۹ ۱۱/۲
۰ ۸۹۸۵ ۱۱/۱
۰ ۹۰۲۸ ۱۰/۳۰
۰ ۶۱۹۱ ۱۰/۲۹
۰ ۸۴۲۰ ۱۰/۲۸
۰ ۷۲۱۸ ۱۰/۲۷
۰ ۶۹۵۶ ۱۰/۲۶
 
سایتها ::داستانهای قرآنی

داستان حضرت هود (علیه السلام)

stars
حضرت هود (علیه السلام(
یکی از پیامبرانی که نام او در قرآن آمده است حضرت هود (علیه السلام) است ، او به سوی قوم عاد مبعوث شد. بعضی از مورخان معتقدند عاد بر دو قبیله اطلاق می‌شود؛ قبیله‌ای که در گذشته‌ی بسیار دور زندگی داشتند، و قرآن از آنها تعبیر به عاد الاولی کرده است. آنها احتمالاً قبل از تاریخ زندگی می‌کرده‌اند. قبیله‌ی دوم که در دوران تاریخ بشر، و احتمالاً حدود هفتصد سال قبل از میلاد مسیح (علیه السلام) وجود داشتند، و به نام عاد مشهورند در سرزمین احقاف یا یمن زندگی می‌کردند.
قامت‌های بلند و اندامی نیرومند داشتند، و به همین دلیل جنگجویانی زبده محسوب می‌شدند. به علاوه از نظر تمدن ظاهری نیز پیشرفته بودند، شهرهایی آباد و زمین‌های خرم و سرسبز، و کاخ‌های عظیم و باغ‌های پرطراوت داشتند. بعضی می‌‌گویند عاد نام جد این قبیله است، و قبیله را معمولاً بنام جد آن قبیله میخواندند.
شهر ارم و بهشت شداد
داستان مفصلی از کشف شدن شهر زیبا و پر شکوه ارم شهر و سرزمین قوم عاد در بیابان‌های جزیرةالعرب، و صحاری عدن، نقل کرده‌اند که از ساختمان با عظمت و زینت‌آلات فوق‌العاده عجیب و بی‌نظیر آن سخن می‌گوید ولی داستان مزبور به افسانه یا خواب شبیه‌تر است تا به یک واقعیت!
اما به هر حال جای تردید نیست که قوم عاد و شهرهای آنان از نیرومند‌ترین قبائل، و پیشرفته‌ترین بلاد بوده، و همان گونه که قرآن اشاره میکند همانند آن در بلاد پیدا نمی‌شد. داستان‌های زیادی نیز از بهشت شداد که فرزند عاد بوده در افواه و تواریخ وجود دارد تا آنجا که بهشت شداد و باغ‌های ارم به صورت ضرب‌المثل در آمده، ولی این داستان‌ها به اساطیر شبیه‌تر است، اساطیری که ریشه‌ای از واقعیت دارد، اما پیرامون آن شاخ وبرگ‌های زیادی درست کرده‌اند.
هود برادر قوم عاد
قرآن سخن از این پیامبر الهی را با این کلام آغاز می‌کند: " ما به سوی قوم عاد برادرشان هود را فرستادیم" (هود/آیه 50(
در اینجا از هود تعبیر به برادر می‌کند، این تعبیر یا به خاطر آن است که عرب از تمام افراد قبیله تعبیر به برادر می‌کند چرا که در ریشه‌ی نسب با هم مشترکند، مثلاً به یک نفر از طایفه‌ی بنی اسد "اخو اسدی" می‌گوید.
و یا اشاره به این است که رفتار هود مانند سایر انبیاء با قوم خود کاملاً برادرانه بود، نه در شکل یک امیر و فرمانده، و یا حتی یک پدر نسبت به فرزندان، بلکه همچون یک برادر در برابر برادران دیگر بدون هرگونه امتیاز و برتری‌جوئی.
منطق نیرومند هود
نخستین دعوت هود، همان دعوت انبیاء بود ، دعوت به سوی توحید و نفی هرگونه شرک" هود به آنها گفت: ای قوم من! خدا را پرستش کنید. چرا که هیچ معبودی جز او وجود ندارد. شما در اعتقادی که به بت‌ها دارید در اشتباهید و به خدا افترا می بندید" (هود/آیه 50(
این بت‌ها نه شریک او هستند و نه منشأ خیر و شر و هیچ کاری از آنها ساخته نیست، چه افترا و تهمتی از این بالاتر که برای چنین موجودات بی‌ارزشی این همه مقام قائل شوید. هود (علیه السلام) سپس اضافه کرد" ای قوم من! من در دعوت خودم هیچگونه چشم‌داشتی از شما ندارم، هیچگونه پاداشی از شما نمی خواهم" (هود/آیه 51) تا گمان کنید فریاد و جوش و خروش من برای رسیدن به مال و مقام است، و یا شما به خاطر سنگینی بار پاداشی که می خواهید برای من در نظر بگیرید تن به تسلیم ندهید." تنها اجر و پاداش من برآن کسی است که مرا آفریده" (هود/ آیه51(
سرانجام برای تشویق آنها و استفاده از تمام وسائل ممکن برای بیدار ساختن روح حق‌طلبی این قوم گمراه، متوسل به بیان پاداش‌های مادی مشروط می شود که خداوند در اختیار مومنان در این جهان می گذارد و می گوید: " ای قوم من! از خدا به خاطر گناهانتان طلب بخشش کنید سپس توبه کنید و به سوی او باز گردید اگر شما چنین کنید به آسمان فرمان می‌دهد قطره‌های حیات‌بخش باران را بر شما پی در پی فرو فرستد" ( هود/ آیه 52)
تا کشت و زرع و باغ‌های شما به کم‌آبی و بی‌آبی تهدید نشوند و همواره سرسبز و خرم باشند. به علاوه در سایه‌ی ایمان و تقوا و پرهیز از گناه و بازگشت به سوی خدا " نیروئی بر نیروی شما می‌افزاید" (هود/ آیه 52)
هرگز فکر نکنید که ایمان و تقوا از نیروی شما می‌کاهد، نه هرگز. بلکه نیروی جسمانی شما را با بهره‌گیری از نیروی معنوی افزایش می‌دهد و با این پشتوانه‌ی مهم قادر خواهید بود اجتماعی آباد، جمعیتی انبوه، اقتصادی سالم، و ملتی پرقدرت و آزاد و مستقل داشته باشید.
ای هود بر اثر خشم خدایان دیوانه شده‌ای!
حال ببینیم این قوم شرکش و مغرور یعنی قوم عاد در برابر برادرشان هود(علیه السلام) و نصائح و اندرزها و راهنمایی‌های او چه واکنشی نشان دادند. " آنها گفتند: ای هود تو دلیل روشنی برای ما نیاورده‌ای و ما هرگز به خاطر سخنان تو دست از دامن بت‌ها و خدایانمان بر نمی داریم هرگز به تو ایمان نخواهیم آورد" ! ( هود/آیه 53) و پس ازاین سه جمله غیر منطقی، اضافه کردند:" ما فکر می کنیم تو دیوانه شده‌ای و علتش این بوده که مبغوض خدایان ما گشته‌ای و آنها به عقل تو آسیب رسانده‌اند" (هود/آیه 54)
بدون شک هود- همانگونه که برنامه و وظیفه‌ی تمام پیامبران است- معجزه یا معجزاتی برای اثبات حقانیت خویش به آنها عرضه داشته بود، ولی آنها به خاطر کبر و غروری که داشتند مانند سایر اقوام لجوج، معجزات را انکار کردند و آنها را سحر شمردند، یا یک سلسله تصادف‌ها و حوادث اتفاقی که نمی‌تواند دلیلی بر چیزی بوده باشد. این جمله که آنها هود را متهم به جنون کردند، جنونی که بر اثر خشم خدایان حاصل شده بود! خود بهترین دلیل بر خرافی بودن و خرافه‌پرستی آنها است.
سنگ و چوب‌های بی‌جان و بی‌شعور که نیاز به حمایت بندگان خود دارند، چگونه می‌توانند عقل و شعور را از انسان عاقلی بگیرند. به علاوه آنها چه دلیلی بر جنون هود داشتند جز اینکه او، سنت شکنی کرده بود و با آداب و سنن خرافی محیطش به پیکار برخاسته بود، اگر این دلیل جنون باشد تمام مصلحان جهان و مردان انقلابی که بر ضد روش‌های غلط به پا خاستند باید مجنون باشند.
چرا بت‌ها مرا نابود نمی کنند؟
به هر حال هود می‌باید پاسخی دندان‌شکن به این قوم گمراه و لجوج بدهد، پاسخی که هم آمیخته با منطق باشد، و هم از موضع قدرت ادا شود. قرآن می‌گوید: او در پاسخ آنها این چند جمله را بیان کرد: " من خدا را به شهادت می‌گیرم همه‌ی شما نیز شاهد باشید که من از این بت‌ها و خدایانتان بیزارم"(هود/(آیه 54)
اشاره به این‌که اگر این بت‌ها قدرتی دارند از آنها بخواهید مرا از میان بردارند، من که آشکارا به جنگ آنها برخاسته‌ام و علناً بیزاری و تنفر از آنها را اعلام می‌دارم، چرا آنها، معطلند؟ انتظار چه چیز را می‌کشند؟ و چرا مرا نابود نمی‌کنند؟!
سپس اضافه می ‌کند: نه فقط کاری از آنها ساخته نیست، شما هم با این انبوه جمعیتتان قادر بر چیزی نیستید، " اگر راست می‌گویید همگی دست به دست هم بدهید و هر نقشه‌ای را می‌توانید بر ضد من بکشید و لحظه‌ای مرا مهلت ندهید" (هود/آیه 55) چرا من انبوه جمعیت شما را به هیچ می‌شمرم؟ و چرا کمترین اعتنائی به قوت و قدرت شما ندارم؟ شمائی که تشنه خون من هستید و همه‌گونه قدرت دارید. برای اینکه من پشتیبانی دارم که قدرتش فوق قدرت‌ها است " من توکل برخدائی کردم که پروردگار من و شما است" (هود/آیه 56) این خود دلیل بر این است که من دروغ نمی گویم، این نشانه‌ی آن است که من دل به جای دگری بسته‌ام، اگر درست بیندیشید این خود یکنوع معجزه است که انسانی تک و تنها با عقاید خرافی جمعیتی نیرومند و متعصب به پیکار برخیزد، و حتی آنها را تحریک به قیام بر ضد خود کند، و در عین حال نه ترسی به خود راه دهد، و نه دشمنانش قدرت بر تصمیم‌گیری برضد او داشته باشند.
سرانجام هود در آخرین سخن به آنها چنین می‌گوید: " اگر شما از راه حق روی برتابید به من زیانی نمی‌رسد، چرا که من رسالت خویش را به شما ابلاغ کردم" (هود/آیه 57)
اشاره به اینکه گمان نکنید اگر دعوت من پذیرفته نشود برای من شکست است، من انجام وظیفه کردم، انجام وظیفه، پیروزی است، هرچند دعوتم مورد قبول واقع نشود. سپس همانگونه که بت‌پرستان او را تهدید کرده بودند، او به طرز شدیدتری آنها را به مجازات الهی تهدید می‌کند و می‌گوید: " اگر شما دعوت حق را نپذیرید خداوند بزودی شما را نابود کرده و گروه دیگری را جانشین شما می‌کند و هیچگونه زیانی به او نمی‌رسانید" (هود/آیه 57)
" این را هم بدانید که پروردگار من حافظ همه چیز و نگاهدارنده‌ی هرگونه حساب است" (هود/آیه 57)
نه فرصت از دست او می‌رود، نه موقعیت را فراموش می‌کند، نه پیامبران و دوستان خود را به دست نسیان می‌سپارد، و نه حساب هیچکس از علم او بیرون است، بلکه همه چیز را می ‌داند و بر همه چیز مسلط است.
لعن و نفرین ابدی بر این قوم ستمگر
قرآن در آخرین قسمت از سرگذشت قوم عاد و پیامبرشان هود به مجازات دردناک این سرکشان اشاره کرده، نخست می ‌گوید: " هنگامی که فرمان ما دائر به مجازاتشان فرا رسید، هود و کسانی را که با او ایمان آورده بودند به خاطر رحمت و لطف خاصی که به آنان داشتیم رهائی بخشیدیم " (هود/آیه 58)
و باز برای تأکید بیشتر می‌فرماید:" و ما این قوم با ایمان را از عذاب شدید و غلیظ رهائی بخشیدیم" (هود/آیه 58)
جالب اینکه: قبل از آنکه مجازات افراد بی ایمان و یاغی و ستمکار را بیان کند، نجات و رهائی قوم با ایمان را ذکرمی‌کند، تا این پندار پیدا نشود که به هنگام عذاب الهی طبق ضرب‌المثل معروف خشک وتر با هم خواهد سوخت، چرا که او حکیم است و عادل، و محال است که حتی یک فرد با ایمان را در میان انبوهی بی‌ایمان و گناهکار مجازات کند.
بلکه رحمت الهی این‌گونه اشخاص را قبل از درگیر شدن مجازات به محل امن و امانی منتقل می‌سازد، چنانکه قبل از آنکه طوفان فرا رسد کشتی نجات نوح آماده بود و پیش از آنکه شهرهای لوط در هم کوبیده شود، شب هنگام لوط و تعداد معدود یاران با ایمانش به فرمان الهی خارج شدند. این تناسب نیز قابل ملاحظه است که قوم عاد افراد خشن و درشت و بلند قامت بودند که اندام آنها به تنه‌ی درختان نخل تشبیه شده و به همین نسبت ساختمان‌های محکم و بزرگ و بلند داشتند تا آنجا که در تاریخ قبل ازاسلام می خوانیم: عرب‌ها بناهای بلند و محکم را به عاد نسبت می دادند و می ‌گفتند "عادی" لذا عذاب آنها نیز مانند خودشان غلیظ و خشن بوده است، نه تنها در جهان دیگر، در این دنیا نیز مجازات آنها بسیار شدید و خشن بود.
عذاب الهی در یک روز شوم
قرآن در بیان چگونگی عذاب الهی بر قوم عاد می ‌گوید: " ما تندباد وحشتناک و سردی را در یک روز شوم که استمرار و ادامه داشت بر آنها فرستادیم" (قمر/آیه 19) سپس در توصیف این تندباد می ‌فرماید: " مردم را همچون تنه‌های نخل ریشه‌کن شده از جا بر می‌کند" (قمر/ آیه230) و به هر سو پرتاب می ‌نمود. قوم عاد اندامی قوی و هیکل‌هائی درشت داشتند، و برای حفظ خود از تندباد، گودال‌ها و پناهگاهی زیر زمینی ساخته بودند، اما قدرت تندباد در آن روز به حدی بود که آنها را از پناهگاههایشان ریشه‌کن می‌کرد و به این طرف و آن طرف می افکند! حتی گفته‌اند آنها را چنان با سر به زمین می‌کوبید که سرهایش از تنها جدا می‌شد! باد به قدری شدید بود که نخست دست و سرهای آنها را کند و با خود برد، و بعد بقیه بدنهایشان همچون نخل بی‌شاخ و برگ، از زمینی کنده شده به هر گوشه و کنار پرتاب می ‌گشت. قرآن در توصیفی دیگر در مورد عذاب این قوم سرکش می‌گوید: " در سرگذشت قوم عاد آیت و عبرتی است، در آن هنگام که باد و طوفانی نازا و بی‌باران برآنها فرستادیم. "(ذاریات/آیه 41)
عقیم بودن بادها زمانی است که ابرهای باران‌زا با خود حمل نکند، گیاهان را تلقیح ننماید، و فایده و برکتی نداشته باشد، و جز هلاکت و نابودی چیزی همراه نیاورد. سپس به توصیف تندبادی که بر قوم عاد مسلط شد پرداخته می‌افزاید:" از هرچیزی می‌گذشت آن را رها نمی‌کرد تا نابود کند، و به صورت گیاهان خشک و درهم کوبیده یا استخوان‌های پوسیده در آورد" (ذاریات/ آیه 42)
این تعبیر نشان می ‌دهد که تندباد قوم عاد، یک تندباد معمولی نبود، بلکه علاوه بر تخریب و درهم کوبیدن و به اصطلاح فشارهای فیزیکی، دارای سوزندگی و مسمومیتی بود که اشیاء گوناگون را می‌پوساند. آری این گونه است قدرت‌ خداوند که با یک حرکت سریع " نسیم" اقوام نیرومند و پر سرو صدائی را چنان درهم می‌کوبد که تنها اجساد پوسیده‌ای از آنها باقی می‌ماند.
آیا کسی ازآنها را می بینی؟
قرآن به توصیف دیگری ازاین تندباد کوبنده پرداخته، میافزاید:" خداوند آن را بر این قوم، مدت هفت شب و هشت روز پی درپی و بنیان‌کن مسلط ساخت" (حاقه/ آیه 7)
این هفت شب و هشت روز پی درپی زندگی گسترده و با رونق این قوم عظیم را درهم کوبید و متلاشی کرد و ریشه‌کن ساخت.
نتیجه آن شد که قرآن می‌گوید:" اگر آنجا بودی مشاهده می‌کردی که آن قوم همگی به روی زمین افتاده، همچون تنه‌های پوسیده و توخالی درختان نخل"(حاقه/ آیه 7)
چه تشبیه جالبی که هم بزرگی قامت آنها را مشخص می‌کند، و هم ریشه‌کن شده آنها را و هم توخالی بودن در برابر عذاب‌های الهی به گونه‌ای که تندباد آنها را به آسانی جابه جا می‌کرد و در پایان می ‌افزاید:" آیا کسی از آنها را باقی می‌بینی"؟! (حاقه/ آیه 8) آری امروز نه تنها اثری از قوم عاد نیست که از ویرانه‌های شهرهای آباد، و عمارت‌های پرشکوه و مزارع سرسبز آنها نیز چیزی باقی نمانده است.


ارسال آگهی: ۲۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۵ و ۲۸ دقیقه
0
تلفن :


مشخصات آگهیایمیل:
نام:0
تلفن:
انقضا:۳۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴ و ۲۸ دقیقه
منطقه: تهران

بازدید:

3184 بار
بازدید از کلیه آگهی های 0

ارسال آگهی برای دوستان

عنوان ایمیل:
ایمیل:
جهت اطمینان؛ آدرس ip شما نیز، ارسال می‌شود.


تازه‌های سایتها (بخش رایگان)
۱۳۹۵/۳/۱۷ آموزش تخصصی تلگرام
کی از ویژگی های مخفی در نسخه دسکتاپ تلگرام امکان سویچ کردن به مد موبایلی آن است برای این کار شما بایدگوشه پنجره...
azadh ,

۱۳۹۵/۵/۲۱ راهنما سفر- جاذبه های گردشگری و توریستی- طبیعت گرد
راهنما سفر- جاذبه های گردشگری و توریستی- طبیعت گردی وب سایت راهنما سفر مرجع اطلاعات سفر و گردشگری می باشد م...
89484644
طراحي سايت تك سيستم , تهران

۱۳۹۳/۱۰/۲۱ بانک اطلاعات ساختمانهای درحال ساخت
iranbis ارائه کننده اطلاعات پروژه های درحال ساخت به همراه پنل پیگیری با هشدار خودکار ، پنل ارسال پیامک تبلیغاتی و ...
02126760633
سامانه اطلاعات ساختمان ایران , تهران

۱۳۹۵/۳/۱۹ نرم افزار ایجاد بک لینک برای وبلاگ
با کمک این نرم افزار قادر خواهید بود به آسانی برای سایت و یا وبلاگ خود بک لینک درست کنید امار بازدید سایت و یا...
سامانه تبليغاتي آناز ,

۱۳۹۵/۳/۱۹ كد تبادل لينك وبلاگ بلاگفا و ساير سيستمها
همان طور که اطلاع دارید در بلاگفا امكان تبادل لينك اتوماتيك وجود ندارد با استفاده از اين كد ، می توانید اين ام...
سامانه تبليغاتي آناز ,

۱۳۹۴/۱/۲۱ فروشگاه اینترنتی به بها
فروشگاه اینترنتی به بها، با هدف ساده سازی خرید اینترنتی و پیشگامی در روند مشتری مداری اینترنتی ایجاد گردیده ا...
021-44450750
فروشگاه اینترنتی به بها , تهران

۱۳۹۳/۸/۱۶ زندگينامه 14معصوم ، احاديث ، 14ستاره 14معصوم
وبسايت 14 ستاره ؛ 14معصوم زندگينامه 14 امام معصوم روايات و احاديث 14 معصوم دعاهاي ماه رمضان درس هايي از نهج الب...
سايت 14 معصوم , تهران

۱۳۹۳/۷/۱۹ دریافت بکلینک های عالی و ترافیک بالا مادام العمر
در اینجان سايتي خارجي به شما معرفي می شود که اگر در آن فعاليت مستمر داشته باشيد ، تا عمر داريد براتون افزايش ب...
0 ,

۱۳۹۳/۷/۱۰ خودرو کیا کادنزا kia
نام خودرو کیا کادنزا -------------------- مدل(طراحی) 2014 -------------------- تعداد سیلندر 6 -------------------- تعداد سوپاپ 24 -----------------...
0 ,

۱۳۹۳/۷/۱۰ خودرو ریو سدان kia (جدید )
ریو جدید در دو نسخه سدان و هاچ بک -------------------- مجهز به انجین 1.4 لیتری -------------------- قدرت 107 اسب و گشتاور 135 نیوتن...
0 ,

ليست صفحات :  ۱ .::. ۲ 
 
آگهی های ویژه ی داستانهای قرآنی
stars تكنو زيمنس نمایندگی شرکت زیمنس در ایران تكنو زيمنس نمایندگی زیمنس در ایران با سالها تجربه در واردات بدون واس...
02133985499
فراهانی , تهران

stars گروه فنی مهندسی اتوسیستم با بیش از 8 سال سابقه آموزشی در صنایع مطرح كشور، اينك برای اولین بار در كشور اقدام به ت...
02142695997
گروه فنی مهندسی اتوسیستم , تهران

stars www.itresearches.ir دستیابی به نرم افزارهای کارا و با کیفیت مناسب و پاسخگوی همه نیازهای موجود، برخلاف ظاهر ساده آن، ک...
02128429090
مهسا قاسمی , تهران

stars خودرو مزدا 2 --------------------- مدل(طراحی) 2011 --------------------- تعداد سیلندر 4 --------------------- تعداد سوپاپ 16 --------------------- حجم...
0 ,

stars خودرو هیوندای آوانته اتوماتیک --------------------- مدل(طراحی) 2004 --------------------- تعداد سیلندر 4 --------------------- تعداد سوپاپ ...
0 ,

stars این پکیج استثنایی که به جرات می توان گفت شما را از شرکت در کلاس های آموزشی این نرم افزار بی نیاز می کند شامل موا...
02142695997
گروه فنی مهندسی اتوسیستم , تهران

stars خودرو MWM ام وی ام 530 ------------------ مدل(طراحی) 1389 ------------------ تعداد سیلندر 4 ------------------ تعداد سوپاپ 16 ------------------ حجم ...
0 ,

stars فروش و نصب تخصصی و رایگان انواع ردیاب مزدا را از ما در تیونینگ خودرو پارس آپشن بخواهید فروش ردیاب مزدا در تمام...
02166556600 09126946483
تیونینگ خودرو پارس آپشن , تهران

stars نام خودرو پژو 407 --------------------- مدل(طراحی) 2004 --------------------- تعداد سیلندر 4 --------------------- تعداد سوپاپ 16 --------------------- ...
0 ,

stars نام خودرو هیوندای ورنا --------------------- مدل(طراحی) 2004 --------------------- تعداد سیلندر 4 --------------------- تعداد سوپاپ 12 ----------...
0 ,آگهی های ویژه ی سایتها
۱۳۹۵/۳/۱۷
stars در گذشته قابلیت خوبی که تلگرام داشت این بود که ID کاربر مورد نظر را می شد در بخش جستجو، یافت و با کاربر مورد نظر...
azadh ,

۱۳۹۵/۳/۱۷
stars در کل ارسال عکس از محیط شخصی گوشی تان به محیط تلگرام، خوب نیست . چرا که سیاست حریم خصوصی تلگرام بدین گونه است ک...
azadh ,

۱۳۹۵/۲/۳۰
stars ریپورت تلگرام (Telegram Report Spam) به همراه نحوه خارج شدن از آن در این نوشته بررسی میشود. میدانید که تلگرام یکی از محبو...
سامانه تبليغاتي آناز ,

۱۳۹۵/۳/۱۷
stars کلیه استیکرهایی که خود سازندگان تلگرام یا کاربران به اپلیکیشن می افزایند، دارای یک آدرس مخصوص اینترنتی است. ...
azadh ,

۱۳۹۵/۳/۱۷
stars یکی از قابلیت‌هایی که اپلیکیشن تلگرام خیلی روی آن مانور می‌دهد و آن را برتر از سایر اپلیکیشن‌های پیام رسان م...
azadh ,

۱۳۹۵/۳/۶
stars بعضی اوقات ممکن مجبور شوید گوشی خود برای دقایق به دوستانتان یا یکی اعضای خانواده‌تان قرض بدهید. شاید می‌خو...
azadh ,

۱۳۹۱/۴/۱۹
stars با بازدید از فروشگاه دی تو دی DAY TO DAY همیشه به روز باشید برای ورود به سایت زیر مراجعه نمایید . http://daytodaycenter.shoplo...
http://daytodaycenter.shoploger.com
فروشگاههای اینترنتی , دبی

۱۳۹۵/۳/۱۷
stars کاربران زیادی علاقمند به ساخت ربات برای تلگرام هستند و دوست دارند یک ربات با امکانات خوب بسازند. اما متاسفان...
azadh ,

۱۳۹۴/۹/۱۷
stars برای رسیدن به موفقیت اصول و کلیدهای زیادی در دنیا معرفی شده است. در این باکس سعی شده است تمامی اصول و کلیدهای ا...
سامانه تبليغاتي آناز ,

۱۳۹۴/۲/۱۶
stars وقتی بحث کسب درآمد از اینترنت می رسد، شما ۳ گزینه برای انتخاب دارید. راه اول: کلا فکر کسب و کار اینترنتی را از ف...
سامانه تبليغاتي آناز ,

آناز را حمايت نموده و كليك نماييد:

درج آگهي در سايت «آنــاز» رايگان است  و طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان

مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است..

با توجه به تعداد زياد آگهي در « سايت آنــاز» لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي مبذول داريد .

« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند

و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

جهت شروع درج آگهي، ابتدا روي لينك ثبت نام كليك كنيد و پس از پركردن فرم ثبت نام آگهي خود را ثبت كنيد.
راهنما خرید | نقشه سايتRSS | ورود | تعرفه درج آگهي | ثبت‌نام | راهنمایی و مراحل درج آگهی | قوانين درج آگهي | تماس باما | جستجو |